Разлика помеѓу преработките на „Дистрибуции со кои располага Лугола“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 26: Ред 26:
  
 
* Mandriva 2007 Spring Free [1 DVD]
 
* Mandriva 2007 Spring Free [1 DVD]
 +
 +
* Arch Linux 2007.05 Duke Full [1 CD]
  
 
[[Категорија:Дистрибуции]]
 
[[Категорија:Дистрибуции]]
 
[[Категорија:Лугола]]
 
[[Категорија:Лугола]]

Преработка од 21:50, 24 јуни 2007

  • Ubuntu 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, Ubuntu Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
  • PCBSD 1.3
  • Kanotix - Easter Edition, 2005.1, 2006.1 RC4
  • SecureDVD
  • Mandriva 2007 Spring Free [1 DVD]
  • Arch Linux 2007.05 Duke Full [1 CD]