Разлика помеѓу преработките на „Дистрибуции со кои располага Лугола“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 9: Ред 9:
 
* [[Fedora Core]] 3, 5, 7
 
* [[Fedora Core]] 3, 5, 7
  
* [[SUSE]] 10, 10.2
+
* [[SUSE]] 10, 10.1, 10.2
  
 
* PCBSD 1.3
 
* PCBSD 1.3

Преработка од 21:51, 24 јуни 2007

  • Ubuntu 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, Ubuntu Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
  • SUSE 10, 10.1, 10.2
  • PCBSD 1.3
  • Kanotix - Easter Edition, 2005.1, 2006.1 RC4
  • SecureDVD
  • Mandriva 2007 Spring Free [1 DVD]
  • Arch Linux 2007.05 Duke Full [1 CD]