Разлика помеѓу преработките на „Дистрибуции со кои располага Лугола“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 24: Ред 24:
  
 
* SecureDVD
 
* SecureDVD
 +
 +
* BackTrack Linux [1CD]
 +
 +
* Fedora 7
  
 
* [[Mandriva]] 2007 Spring Free [1 DVD]
 
* [[Mandriva]] 2007 Spring Free [1 DVD]

Преработка од 20:06, 11 јули 2007

  • Ubuntu 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, Ubuntu Ultimate Edition 1.2, 7.04 alternate edition
  • SUSE 10, 10.1, 10.2
  • PCBSD 1.3
  • Kanotix - Easter Edition, 2005.1, 2006.1 RC4
  • SecureDVD
  • BackTrack Linux [1CD]
  • Fedora 7
  • Arch Linux 2007.05 Duke Full [1 CD]