Разлика помеѓу преработките на „Едно лето“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 3: Ред 3:
==Java==
==Java==


Erlang
==Erlang==


Python  
==Python==


Ruby
==Ruby==


HTML5/JavaScript
==HTML5/JavaScript==
Зошто да ни се придружите?
Зошто да ни се придружите?

Преработка од 16:16, 27 април 2011

Листа на проекти групирани по програмски јазик:

Java

Erlang

Python

Ruby

HTML5/JavaScript

Зошто да ни се придружите?