Разлика помеѓу преработките на „Едно лето“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 2: Ред 2:


==Java==
==Java==
* Систем за известување и управување преку SMS пораки


==Erlang==
==Erlang==

Преработка од 16:39, 28 април 2011

Листа на проекти групирани по програмски јазик:

Java

  • Систем за известување и управување преку SMS пораки

Erlang

Python

Ruby

HTML5/JavaScript

Останато