Разлика помеѓу преработките на „Едно лето“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(мобвеб употребува html5 технологија , а и jQuery - фрејмворк за Javascript; повеќе одговара вака.)
 
Ред 14: Ред 14:


* [[Едно_лето/Narcissist | Narcissist ]]
* [[Едно_лето/Narcissist | Narcissist ]]
* [[Едно_лето/JythonJasper | Jython/Python Jasper Reporting ]]


==Ruby==
==Ruby==

Последна преработка од 14:45, 17 мај 2011