Разлика помеѓу преработките на „Едно лето“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Java)
(HTML5/JavaScript)
Ред 28: Ред 28:
  
 
* [[Едно_лето/HTML5GameOfLife | Game of Life in HTML5 дистрибуирана верзија ]]
 
* [[Едно_лето/HTML5GameOfLife | Game of Life in HTML5 дистрибуирана верзија ]]
 +
 +
* [[Едно_лето/HTML5IrcLog | Поглед во Irc логовите со html5 технологии, nosql и AJAX/Comet]]
  
 
==Останато==
 
==Останато==

Преработка од 20:38, 16 мај 2011