Едно лето/Rubymk

Од Сподели wiki
Преработка од 20:01, 28 април 2011; направена од Kamikaza (разговор | придонеси) (Создадена страница со: = Име на Проект = == Опис == == Ментори == == Потребни предзнања == == Технологии со кој ќе се...)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Име на Проект

Опис

Ментори

Потребни предзнања

Технологии со кој ќе се запознаат програмерите

Примени Студенти