Информации за „Инсталација на Kubuntu“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказИнсталација на Kubuntu
Основен клуч за подредувањеИнсталација на Kubuntu
Големина на страницата (во бајти)14.798
Назнака на страницата300
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницата77.28.16.62 (разговор)
Датум на создавање на страницата15:04, 6 март 2008
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување17:35, 29 јануари 2011
Број на уредувања9
Број на одделни автори6
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0