Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Дистрибуции“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (3 ревизии: initial)
 
(Не е прикажана една меѓувремена преработка од истиот корисник)
Ред 2: Ред 2:


[[Категорија:GNU/Linux]]
[[Категорија:GNU/Linux]]
[[Категорија:Оперативни системи]]

Последна преработка од 18:43, 29 јануари 2011

Во оваа категорија одат содржини и поткатегории поврзани со GNU/Linux дистрибуции.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

Страници во категоријата „Дистрибуции“

Прикажани се 5 од вкупно 5 страници во категоријата.