Категорија:Слободна култура

Од Сподели wiki
Преработка од 17:44, 29 јануари 2011; направена од Admin (разговор | придонеси) (1 ревизија: initial)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај

Во оваа категорија одат сите содржини и поткатегории поврзани со слободната култура. Тоа треба да опфати Криејтив комонс, FDL, OpenDocument и сл.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.