Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Состаноци“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: Правила за состаноците: * претседателот, потпретседателот или секретарот свикува ред...)
 
Ред 7: Ред 7:
 
* состаноците се отворени и за било кои други луѓе заинтересирани за работата на Слободен Софтвер Македонија;
 
* состаноците се отворени и за било кои други луѓе заинтересирани за работата на Слободен Софтвер Македонија;
  
[[Category:Состаноци]]
+
 
 +
Забелешка:
 +
\[\[Category:Состаноци\]\]

Преработка од 20:31, 11 септември 2011

Правила за состаноците:

  • претседателот, потпретседателот или секретарот свикува редовен состанок секоја прва недела во месецот, со почеток од 18:00 часот, во просториите на хаклаб;
  • секретарот праќа потсетник за состанокот на јавна мејл листа, најмалку 5 дена однапред;
  • секретарот ги води состаноците, по дневен ред договорен претходно;
  • секретарот води записник, кој го лепи на wiki-во (Состаноци/<датум> и се става категорија Состаноци);
  • состаноците се обврска за сите членови на Слободен Софтвер Македонија;
  • состаноците се отворени и за било кои други луѓе заинтересирани за работата на Слободен Софтвер Македонија;


Забелешка: \[\[Category:Состаноци\]\]

Страници во категоријата „Состаноци“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.