Категорија:Arbeitsbesprechung

Од Сподели wiki
Преработка од 23:54, 21 јули 2012; направена од Igor.stama (разговор | придонеси) (Создадена страница со: Работни состаноци кои се одвиваат секоја втора среда. На нив присувствуаат членови...)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Работни состаноци кои се одвиваат секоја втора среда. На нив присувствуаат членовите на хакалбот КИКА, и сите оние кои се заинтересаирано за некогвата работа и успешно функционирање. Сите оние кои сакаат да станат членови би било корисно да посетат, барем 2 или 3 вакви состаноци за да се запознаат со активностите, задолженијата и привилегиите кои следуваат со членството.

Страници во категоријата „Arbeitsbesprechung“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.