Информации за „Категорија:GNU/Linux“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказКатегорија:GNU/Linux
Основен клуч за подредувањеGNU/Linux
Големина на страницата (во бајти)215
Именски просторКатегорија
Назнака на страницата735
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0

Информации за категоријата

Вкупен број на членови27
Број на страници17
Број на поткатегории10
Број на податотеки0

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата15:53, 17 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:43, 29 јануари 2011
Број на уредувања3
Број на одделни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0