Податотека:Temperature-vs-altitude.jpg

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Temperature-vs-altitude.jpg(560 × 420 пиксели, големина: 36 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Графички приказ на промената на температурата со зголемување на висината

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:37, 12 јануари 2015Минијатура на верзијата од 03:37, 12 јануари 2015560 × 420 (36 КБ)Андреј (разговор | придонеси)
03:14, 9 јануари 2015Минијатура на верзијата од 03:14, 9 јануари 2015560 × 420 (32 КБ)Aleks (разговор | придонеси)Графички приказ на промената на температурата со зголемување на висината
  • За жал, не можете да презапишете врз сликава.

До оваа податотека води следнава страница: