Разлика помеѓу преработките на „Техничка поддршка“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: = Техничка поддршка = На оваа страница ги бележиме преземените и планираните технич...)
 
(нема разлика)

Последна преработка од 20:11, 15 септември 2012

Техничка поддршка

На оваа страница ги бележиме преземените и планираните техничките работи Викито за слободен софтвер. Доколку имате некаков предлог, најдете некаква грешка или имате некаков проблем при користење на ова вики, ве молиме опишете го проблемот на страницата за разговор.

15.09.2012

User:Арангел и User:Chombium ја ажурираа верзијата на MediaWiki на 1.19.2 зачистиja нешто од страниците со спам.