Информации за „Упатство:Вовед во git“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказУпатство:Вовед во git
Основен клуч за подредувањеУпатство:Вовед во git
Големина на страницата (во бајти)15.313
Назнака на страницата398
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницата62.162.165.5 (разговор)
Датум на создавање на страницата12:06, 21 септември 2007
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:39, 29 јануари 2011
Број на уредувања8
Број на засебни автори2
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0