Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Електроника)
Ред 14: Ред 14:
 
=== Мултимедија ===
 
=== Мултимедија ===
 
* DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор
 
* DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор
 +
 +
=== Разно ===
 +
* Црно бел принтер за плочки
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 15:25, 30 ноември 2012

Што фали во Хаклаб (некој да го купи и да го донира):

Алат

  • Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
  • Стега за на маса мала

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
  • BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ

Мултимедија

  • DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор

Разно

  • Црно бел принтер за плочки