Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 11: Ред 11:
 
* DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
 
* DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
 
* BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ
 
* BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ
 +
* microUSB женски конектори
  
 
=== Мултимедија ===
 
=== Мултимедија ===

Преработка од 16:01, 30 ноември 2012

Што фали во Хаклаб (некој да го купи и да го донира):

Алат

  • Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
  • Стега за на маса мала

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
  • BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ
  • microUSB женски конектори

Мултимедија

  • DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор

Разно

  • Црно бел принтер за плочки