Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 4: Ред 4:
* Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
* Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
* Стега за на маса мала
* Стега за на маса мала
* DSO - Digital Storage Oscilloscope со асални спецификации. Нешто како http://www.gwinstek.com/en/product/productdetail.aspx?pid=3&mid=7&id=1298
[[Податотека:DSO.jpg]]


=== Електроника ===
=== Електроника ===

Преработка од 18:44, 30 ноември 2012

Што фали во Хаклаб (некој да го купи и да го донира):

Алат

DSO.jpg

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд (TSSOP-to-DIL)
  • BNC Oscilloscope Probe - 100MHZ
  • microUSB женски конектори

Мултимедија

  • DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор

Разно

  • Црно бел принтер за плочки