Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Документарец“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: '''Сценарио драфт - КИКА ''' Интро - Некоја финта со терминал - cowsay или чисто у bash името н...)
(нема разлика)

Преработка од 17:00, 5 февруари 2011

Сценарио драфт - КИКА

Интро

- Некоја финта со терминал - cowsay или чисто у bash името на документарецот да се искуца и да се снима.

1. Прашања за оние што ќе бидат интервјуирани.

- Што значи хакер/хакери?

- Што е КИКА?

- Историја, кој, што како?

- Зошто го правиш ова, што те инспирира/мотивира?

- Мисли/надеж за иднината?

2. Јавна анкета

- Може да се напраи јавна анкета надвор негде да се прашаат луѓето што мислите за хакери за евентуално да се извадат некои бисери

3. Бекграунд музика (предлози) -- ЗА ПОСТПРОДУКЦИЈА --

- ‎ We Came in Peace / Dance 2 Trance by Flying Rhino Records

- Blu Mar Ten - Nothing Owed

- Delphium by Aphex Twin

- The Breakbeat Chill - PLAiD - Eyen

4. Разни идеи

ТУКА