Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Донации“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 11: Ред 11:
 
!Име!!Е-пошта!!Број на шољи
 
!Име!!Е-пошта!!Број на шољи
 
|-
 
|-
|Гоце Делчев||1903
+
|Гоце Делчев||goce@revolucionerot.net||1903
 
|-
 
|-
 
|
 
|
 
|-
 
|-

Преработка од 14:18, 12 јули 2012

Хакерска шоља и чаша

На оваа страница можеш да се информираш околу тоа како можеш да донираш за хаклабот КИКА и да добиеш шоља за кафе со логото на КИКА.

Сега за сега достапни се само црно-бели шољи а цената на една шоља изнесува 200 мкд, од кои што 100 мкд одат за изработка на чашата а останатите 100 мкд се донираат во фондот за КИКА. Средствата се користат за покривање на оперативните трошоци за фунцкионирањето на хаклабот, како што се струја, вода, кирија, оддржување на хигиена и сл.

Ако сакаш да си нарачаш шоља, додај го твоето име, заедно со твојата e-mail адреса подолу и ќе те контактираме кога ќе биде готова нарачката. Чашите ќе се подигнуваат во хаклабот КИКА, каде што ќе можете и да ги оставите средствата.

Име Е-пошта Број на шољи
Гоце Делчев goce@revolucionerot.net 1903