Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Имиња на компјутери“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 6: Ред 6:
 
* slobodenlaptop.local - Слободен лаптоп
 
* slobodenlaptop.local - Слободен лаптоп
  
* ?? - HP DX
+
* jessica.local - HP DX  
* ?? - HP DX
+
* ramallo.local - HP DX  
* ?? - HP DX
+
* duncan.local - HP DX  
* ?? - HP DX
+
* stilgar.local - HP DX
* ?? - HP DX
+
* irulan.local - HP DX  
  
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 14:22, 27 јуни 2012

Во хаклаб имаме неколку компутери.

  • brok.local - Рутерот, днс...
  • dvoarak.local - radio.spodeli.org
  • rapture.local - opensolaris играчка
  • slobodenlaptop.local - Слободен лаптоп
  • jessica.local - HP DX
  • ramallo.local - HP DX
  • duncan.local - HP DX
  • stilgar.local - HP DX
  • irulan.local - HP DX