Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Мониторинг“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: Досега тестиравме opsview, се обидуваме да го напраиме да ни работат сите service проверки ...)
(нема разлика)

Преработка од 19:40, 7 јули 2012

Досега тестиравме opsview, се обидуваме да го напраиме да ни работат сите service проверки преку SNMP.

http://noc.spodeli.org