Хаклаб/Проекти/FluxCapacitor

Од Сподели wiki
Преработка од 20:28, 27 ноември 2013; направена од Aleks (разговор | придонеси) (Создадена страница со: === Напојување со променлив напон === The FluxCapacitor е променливото напојување во хаклаб. Н...)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Напојување со променлив напон

The FluxCapacitor е променливото напојување во хаклаб. Направено е за еден ден, слики од него (како и шема) може да се најди на следниот линк : http://imgur.com/a/0BJg9

Можеби во иднина треба да се осмисли подобро кукиште како и намалување на потрошувачката на интерниот транзистор. Сега за сега ќе се наоѓа вака во разни ситуации :-)