Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Online присуство“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 27: Ред 27:
 
* http://arch.linux.net.mk Arch во Неотел
 
* http://arch.linux.net.mk Arch во Неотел
 
* http://debian.blizoo.mk Debian
 
* http://debian.blizoo.mk Debian
 +
 +
=== Сервиси from within мрежата на Хаклаб ===
 +
* http://brok.local/ftp/vnstat/ - Статистика за мрежата/интернетот
 +
* http://dvoarak.local:8080 - Calibre e-book management server
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 16:24, 12 мај 2012

Онлајн сајтови врзани со Хаклаб

Нафрлана листа на сајтови поврзани со Хаклаб:

Mirror-и на дистрибуции

Сервиси from within мрежата на Хаклаб