Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Online присуство“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Mirror-и на дистрибуции)
Ред 1: Ред 1:
=== Онлјан сајтови врзани со Хаклаб ===
+
=== Онлајн сајтови врзани со Хаклаб ===
  
 
Нафрлана листа на сајтови поврзани со Хаклаб:
 
Нафрлана листа на сајтови поврзани со Хаклаб:
Ред 20: Ред 20:
 
* http://www.slobodensoftver.org.mk - Слободен софтвер Македонија официјален сајт
 
* http://www.slobodensoftver.org.mk - Слободен софтвер Македонија официјален сајт
 
* http://planet.linux.net.mk - Агрегирани блогови од gnu/linux заедницата во .мк
 
* http://planet.linux.net.mk - Агрегирани блогови од gnu/linux заедницата во .мк
 +
 +
=== Mirror-и на дистрибуции ===
 +
 +
* Fedora
 +
* Centos
 +
* Arch
 +
* Debian
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 17:02, 7 мај 2012

Онлајн сајтови врзани со Хаклаб

Нафрлана листа на сајтови поврзани со Хаклаб:

Mirror-и на дистрибуции

  • Fedora
  • Centos
  • Arch
  • Debian