Разлика помеѓу преработките на „Шаблон:Содржина“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 5: Ред 5:
  
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Background.png]]   
+
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Q3_Folder.png]]   
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Апликации'''<br> Yast - Automatix - DrakeConf - Portage -  
+
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Апликации'''<br> [[Yast]] - [[Automatix]] - [[DrakeConf]] - [[Portage]] - [[OpenOffice.org]] - [[Предлог софтвер]]
 
|------
 
|------

Преработка од 23:32, 7 мај 2006

Background.png ГНУ/Линукс дистрибуции
Debian - Fedora - Gentoo - Kanotix - Mandriva - Mepis - RedHat - Slackware - SUSE - Ubuntu
Q3 Folder.png Апликации
Yast - Automatix - DrakeConf - Portage - OpenOffice.org - Предлог софтвер