Разлика помеѓу преработките на „Шаблон:Содржина“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 17: Ред 17:
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Konqueror.png]]   
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Konqueror.png]]   
 
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Локализација'''<br> [[Зошто преведување]] - [[Правила за преведување]] - [[Речник]]
 
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Локализација'''<br> [[Зошто преведување]] - [[Правила за преведување]] - [[Речник]]
 +
|------
 +
 +
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 +
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Tools.png]] 
 +
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Системски поставки'''<br> [[Датотечен систем]] - [[Команди|Основни ГНУ/Линукс команди]] - [[Кернел|ГНУ/Линукс кернел]] - [[Партиции|Партиции за ГНУ/Линукс]] - [[УТФ-8|Читајте и пишувајте кирилица]]
 
|------
 
|------

Преработка од 00:48, 8 мај 2006