Разлика помеѓу преработките на „Шаблон:Содржина“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 26: Ред 26:
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Agt_add-to-autorun.png]]   
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Agt_add-to-autorun.png]]   
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Програмирање и администрација'''<br> [[C]] - [[Cplusplus]] - [[Python]] - [[Ruby]] - [[Qt]] - [[Gtk]]
+
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Програмирање'''<br> [[C]] - [[Cplusplus]] - [[Python]] - [[Ruby]] - [[Qt]] - [[Gtk]]
 
|------
 
|------
  

Преработка од 15:12, 8 мај 2006