Разлика помеѓу преработките на „Шаблон:Содржина“

Од Сподели wiki
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ред 1: Ред 1:
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 
{| width="100%" border="0" cellpadding="5" cellspacing="3" style="background: #F6FFE3; font: 115% Tahoma;" align="center"
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Tux-Lugola.png|48px]]   
 
| width="15%" valign="top" align="right" | [[Слика:Tux-Lugola.png|48px]]   
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Лугола и слободниот софтвер'''<br> [[Слободен софтвер|Што е слободен софтвер?]] - [[ГНУ/Линукс|Што е Линукс?]] - [[Лугола|Што е Лугола?]] - [[Членови на Лугола]]
+
| width="85%" valign="top" align="left" | '''Лугола и слободниот софтвер'''<br> [[Слободен софтвер|Што е слободен софтвер?]] - [[ГНУ/Линукс|Што е ГНУ/Линукс?]] - [[Лугола|Што е Лугола?]] - [[Членови на Лугола]]
 
|------
 
|------
  

Преработка од 20:06, 8 мај 2006