Техничка поддршка

Од Сподели wiki
Преработка од 19:11, 15 септември 2012; направена од Chombium (разговор | придонеси) (Создадена страница со: = Техничка поддршка = На оваа страница ги бележиме преземените и планираните технич...)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Техничка поддршка

На оваа страница ги бележиме преземените и планираните техничките работи Викито за слободен софтвер. Доколку имате некаков предлог, најдете некаква грешка или имате некаков проблем при користење на ова вики, ве молиме опишете го проблемот на страницата за разговор.

15.09.2012

User:Арангел и User:Chombium ја ажурираа верзијата на MediaWiki на 1.19.2 зачистиja нешто од страниците со спам.