Шаблон-e-mail

Од Сподели wiki
Преработка од 15:04, 26 септември 2012; направена од Дамјан (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шаблон за одговор на пораки на info (за нови луѓе)!

предупредување: содржината на овој текст може да е застарена

Здраво <внеси име>,

Многу ни е мило што изразуваш интерес за слободниот софтвер, GNU/Linux и Слободен софтвер Македонија. За почеток можеш да се вклучиш како придружен член на организацијата со зачленување на поштенската листа, http://www.slobodensoftver.org.mk/postenska_lista, можеш да се претставиш кој си и што студираш, работиш или што те интересира.

Со правење на активности и учествување во дискусии може да се аплицира да станеш и член на организацијата. Листата на активности можеш да ја најдеш овде http://wiki.spodeli.org/Вечна_TO-DO_листа.

Инаку како функционираме офлајн можеш да дознаеш од http://blog.spodeli.org/, каде се објавуваат редовните настани во хаклабот - Убунту прва помош, Сподели знаење, Сподели кино итн...

Ако си од Скопје може да изнајмиш книга од библиотеката на Слободен софтвер Македонија, листата на книги се наоѓа на следнава локација http://www.slobodensoftver.org.mk/biblioteka .

Можеш да не најдеш и на IRC каналот, #lugola на Freenode.net сервероt (http://webchat.freenode.net/?channels=lugola).

Искрено, <внеси име> Слободен софтвер Македонија