Информации за „Dpkg“

Прејди на: содржини, барај

Основни информации

Наслов за приказDpkg
Основен подредбен клучDpkg
Големина на страницата (во бајти)5.283
Назнака на страницата79
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата17:09, 29 март 2007
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:28, 29 јануари 2011
Број на уредувања5
Број на засебни автори1
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Dpkg