Информации за „Fedora Core“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказFedora Core
Основен клуч за подредувањеFedora Core
Големина на страницата (во бајти)4.612
Назнака на страницата89
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата1
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаАрангел Ангов (разговор)
Датум на создавање на страницата14:35, 15 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:29, 29 јануари 2011
Број на уредувања38
Број на одделни автори3
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Fedora_Core