Информации за „GNU/Linux“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказGNU/Linux
Основен клуч за подредувањеGNU/Linux
Големина на страницата (во бајти)6.720
Назнака на страницата98
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата1
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата23:41, 7 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:29, 29 јануари 2011
Број на уредувања37
Број на засебни автори3
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/GNU/Linux