Информации за „Gentoo“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказGentoo
Основен клуч за подредувањеGentoo
Големина на страницата (во бајти)7.666
Назнака на страницата107
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницата62.162.223.114 (разговор)
Датум на создавање на страницата17:15, 7 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:29, 29 јануари 2011
Број на уредувања26
Број на одделни автори4
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Gentoo