Разлика помеѓу преработките на „NSND/2011/Штип“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
с
Ред 25: Ред 25:
 
Алекс (нема кола)
 
Алекс (нема кола)
 
Новица (најверојатно, нема кола)
 
Новица (најверојатно, нема кола)
 +
Арангел (со кола)

Преработка од 10:02, 30 март 2011

Што ?

Традиционално (по втор пат) и оваа година ќе се одржи НСНД Штип 2011


Досега е договорено :

  • Дата - 2 и 3 Април т.е. првиот викенд во Април
  • Настанот ќе се одржува во просториите на факултетот за информатика во Штип
  • Ќе се преспива во Штип (и ќе се јади пастрмајлија), смештајот нахнадно ќе се договори

Програма

Како што се прави и друг пат, точната програма ќе ја составуваме на лице место. Сега за сега кој сака нека напише што сака да слуша.

Превоз

Ќе се оди со коли, доколку не се одлучи поинаку на листа

Кој ќе оди

Пријавувајте се со име/ник подолу за да формираме точно бројка за да се договори смештај и да се организираме кој со кого ќе оди. Истотака наведите дали имате кола.


Алекс (нема кола) Новица (најверојатно, нема кола) Арангел (со кола)