Информации за „OLPC“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказOLPC
Основен клуч за подредувањеOLPC
Големина на страницата (во бајти)6.012
Назнака на страницата181
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаAdmin (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата18:49, 5 август 2007
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:31, 29 јануари 2011
Број на уредувања8
Број на одделни автори1
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/OLPC