Информации за „Slackware“

Прејди на: содржини, барај

Основни информации

Наслов за приказSlackware
Основен подредбен клучSlackware
Големина на страницата (во бајти)3.576
Назнака на страницата226
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата1
Се вбројува во содржински странициДа

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)

Историја на уредувања

Создавач на страницата62.162.189.18 (разговор)
Датум на создавање на страницата14:02, 5 мај 2006
Последен уредникAdmin (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување18:32, 29 јануари 2011
Број на уредувања31
Број на засебни автори5
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни засебни автори0
Преземено од „https://wiki.spodeli.org/Slackware