Дистрибуции со кои располага Лугола

Од Сподели wiki
Преработка од 19:22, 1 јуни 2007; направена од 62.162.76.88 (разговор)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ubuntu 4.10 - 7.04 + addon цедиња за 6.06 и 7.04, Ubuntu Ultimate Edition 1.2 Fedora Core 5, 7 SUSE 10, 10.2 PCBSD 1.3 Kanotix - Easter Edition FreeBSD 5.4 Zenwalk 2.6