Разлика помеѓу преработките на „Емисија/КачиПодкаст“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: == '''Како се качува podcast на podcast.spodeli.org''' == * http://podcast.spodeli.org/ и кликнуваме на Admin линкот во ...)
(нема разлика)

Преработка од 13:48, 24 декември 2011

Како се качува podcast на podcast.spodeli.org

  • http://podcast.spodeli.org/ и кликнуваме на Admin линкот во десниот горен дел на страната.

(Корисничкото име и лозинката ги имате на мејл)

Пред да ја качуваш, осигурај се дека mp3-ката е во ред, уреди ја ако треба во Audacity за да почнува и завршува каде што треба!

  • scp 111211.mp3 slobodenwsoftver@slobodensoftver.org.mk:/home/slobodensoftver/podcast.spodeli.org/media/
  • Откако ќе се најавиш идеш на Add/Edit new Podcast
  • Одма под „Your server configuration allows you to upload files up to 7MB - If you need to upload larger files you can use the FTP Feature“ имаш FTP upload