Разлика помеѓу преработките на „МедиумитеЗаЗатемнувањето“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
с
Ред 10: Ред 10:
 
#Think.mk: http://think.mk/2012/10/07/zakonot-za-navreda-i-kleveta-neprifatliv-za-makedonskata-internet-zaednitsa/
 
#Think.mk: http://think.mk/2012/10/07/zakonot-za-navreda-i-kleveta-neprifatliv-za-makedonskata-internet-zaednitsa/
 
#Ентер: http://enter.net.mk/mk/articles/internet/stop-za-internet-cenzurata-vo-makedonija
 
#Ентер: http://enter.net.mk/mk/articles/internet/stop-za-internet-cenzurata-vo-makedonija
 +
#Прес-конференција на СДСМ: http://sdsm.org.mk/default.aspx?mId=55&agId=6&articleId=7240 и новински текстови за неа: http://www.time.mk/cluster/b20537fdd5/sdsm-insistira-na-izmeni-vo-zakonot-za-kleveta-i-navreda.html
  
  

Преработка од 15:16, 10 октомври 2012