Разлика помеѓу преработките на „Нпсс:Ресурси“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 1: Ред 1:
 
#Free Software usage in public administration (http://wiki.fsfe.org/Free_Software_usage_in_public_administration)
 
#Free Software usage in public administration (http://wiki.fsfe.org/Free_Software_usage_in_public_administration)
 
#Студии / истражувања (http://www.osor.eu/studies)
 
#Студии / истражувања (http://www.osor.eu/studies)
 +
#Шпанија http://www.osor.eu/news/es-decree-says-governments-reusable-it-projects-be-shared
 +
#Малта http://www.osor.eu/news/mt-directive-to-boost-uptake-of-open-source
  
  
 
[[Категорија:НПСС]]
 
[[Категорија:НПСС]]

Преработка од 16:07, 9 јуни 2010