Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: Што фали во Хаклаб: === Алат === * Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника ...)
 
Ред 9: Ред 9:
 
* 8 пински DIL конектори за DS1621
 
* 8 пински DIL конектори за DS1621
 
* DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд
 
* DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд
 
  
 
=== Мултимедија ===
 
=== Мултимедија ===

Преработка од 09:11, 27 јуни 2012

Што фали во Хаклаб:

Алат

  • Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд

Мултимедија

  • DVI-HDMI конвертор кабел за да може Rpi да се врзува на монитор