Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/ДаСеКупи“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
Ред 3: Ред 3:
 
=== Алат ===
 
=== Алат ===
 
* Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
 
* Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
 +
* Стега за на маса мала
  
 
=== Електроника ===
 
=== Електроника ===
Ред 11: Ред 12:
  
 
=== Мултимедија ===
 
=== Мултимедија ===
* DVI-HDMI конвертор кабел за да може Rpi да се врзува на монитор
+
* DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 09:15, 27 јуни 2012

Што фали во Хаклаб:

Алат

  • Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала
  • Стега за на маса мала

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд

Мултимедија

  • DVI<->HDMI конвертор за да може Rpi да се врзува на монитор