Хаклаб/ДаСеКупи

Од Сподели wiki
Преработка од 09:11, 27 јуни 2012; направена од Glisha (разговор | придонеси) (Создадена страница со: Што фали во Хаклаб: === Алат === * Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника ...)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што фали во Хаклаб:

Алат

  • Бормашина за ѕид, дрво и/или бормашина за електроника мала

Електроника

  • Jumper кабли машко/женски, женско/женски
  • Jumper ленти женско/женски
  • 8 пински DIL конектори за DS1621
  • DIL конектори - како адаптери за мали чипови за да може да се врзат на протоборд


Мултимедија

  • DVI-HDMI конвертор кабел за да може Rpi да се врзува на монитор