Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Донации“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Создадена страница со: thumb|Хакерска шоља и чаша На оваа страница можеш да се информираш...)
 
Ред 10: Ред 10:
 
|-
 
|-
 
!Име!!Е-пошта!!Број на шољи
 
!Име!!Е-пошта!!Број на шољи
|
+
|-
|- Гоце Делчев||1903
+
|Гоце Делчев||1903
 +
|-
 
|
 
|
 
|-
 
|-

Преработка од 15:16, 12 јули 2012

Хакерска шоља и чаша

На оваа страница можеш да се информираш околу тоа како можеш да донираш за хаклабот КИКА и да добиеш шоља за кафе со логото на КИКА.

Сега за сега достапни се само црно-бели шољи а цената на една шоља изнесува 200 мкд, од кои што 100 мкд одат за изработка на чашата а останатите 100 мкд се донираат во фондот за КИКА. Средствата се користат за покривање на оперативните трошоци за фунцкионирањето на хаклабот, како што се струја, вода, кирија, оддржување на хигиена и сл.

Ако сакаш да си нарачаш шоља, додај го твоето име, заедно со твојата e-mail адреса подолу и ќе те контактираме кога ќе биде готова нарачката. Чашите ќе се подигнуваат во хаклабот КИКА, каде што ќе можете и да ги оставите средствата.

Име Е-пошта Број на шољи
Гоце Делчев 1903