Информации за „Хаклаб/Курсеви/Programming 101 Python“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Основни информации

Наслов за приказХаклаб/Курсеви/Programming 101 Python
Основен клуч за подредувањеХаклаб/Курсеви/Programming 101 Python
Големина на страницата (во бајти)6.665
Назнака на страницата1499
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Пренасочувања кон страницата0

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаАндреј (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата18:20, 21 септември 2015
Последен уредникАндреј (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување19:26, 5 октомври 2015
Број на уредувања15
Број на одделни автори1
Број на скорешни уредувања (во последните 90 дена)0
Број на скорешни одделни автори0