Разлика помеѓу преработките на „Хаклаб/Online присуство“

Од Сподели wiki
Прејди на: содржини, барај
(Mirror-и на дистрибуции)
(Mirror-и на дистрибуции)
Ред 23: Ред 23:
 
=== Mirror-и на дистрибуции ===
 
=== Mirror-и на дистрибуции ===
  
* Fedora
+
* http://fedora.blizoo.mk Fedora
* Centos
+
* http://centos.blizoo.mk Centos
* Arch
+
* http://arch.linux.net.mk Arch во Неотел
* Debian
+
* http://debian.blizoo.mk Debian
  
 
[[Категорија:Хаклаб]]
 
[[Категорија:Хаклаб]]

Преработка од 14:15, 10 мај 2012

Онлајн сајтови врзани со Хаклаб

Нафрлана листа на сајтови поврзани со Хаклаб:

Mirror-и на дистрибуции